Magia

W otchłani umysłu – parapsychologia

parapsychologia

Interesujesz się psychologią, starasz się poznać tajniki ludzkiego umysłu, ale w pewnym momencie trafiasz na barierę, której po prostu nie potrafisz przełamać? Dostrzegasz pewne zjawiska, których nie jesteś w stanie wyjaśnić żadną gałęzią nauki, pomimo usilnych prób i sięgania po różne źródła? Istnieje dziedzina, w którą wierzy wielu ludzi, a jest w stanie wytłumaczyć niewyjaśnione zjawiska. Jest to parapsychologia.

Parapsychologia – siła ludzkiego umysłu

Parapsychologia definiowana jest jako pseudonauka, która zajmuje się wyjaśnianiem różnych problemów przy użyciu tajemniczych, nieodkrytych dotąd sił. Dużą uwagę poświęca również zjawiskom paranormalnym, a więc wszelkim formom postrzegania pozazmysłowego, których nie da się wyjaśnić przy użyciu nauki. Do zjawisk paranormalnych zaliczyć można pozyskiwanie niedostępnych dla nas informacji, czyli telepatię oraz jasnowidzenie, ale również przemieszczanie siebie lub innych osób w niewyjaśniony sposób, jak teleportacja lub telekineza. W oparciu o wiarę w nadprzyrodzone siły w parapsychologii często mówi się również o duchach, czyli tajemniczej energii zamkniętej w człowieku i otaczającej go naturze.

Tajemnice energii wszechświata

Czemu więc, pomimo braku dowodów naukowych i akceptacji ze strony współczesnych wielkich umysłów parapsychologia cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Może wierzymy, że dzięki nauce poznaliśmy już wszelkie tajemnice wszechświata, więc to, co zostało niewyjaśnione, musi pochodzić od jakiejś siły wyższej. A może po prostu chcemy wierzyć, że pomimo wielkich naukowych odkryć, postępu cywilizacyjnego i nauki rządzącej światem są jeszcze nieodkryte tajemnice, które dają nam obietnicę wspaniałych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *