Magia

Magia żywiołów

magia żywiołów

Od zarania dziejów ludzi fascynowały żywioły – ich moc, symbolika lub magia w nich zaklęta. Ziemia, Ogień, Woda oraz Powietrze często są wykorzystywane podczas wszelkich rytuałów mających na celu rozwój osobisty lub pomoc w rozwiązywaniu życiowych przeszkód.

Magia żywiołów

Żywioły, mimo tego, że są niezbędne do życia nadal stanowią wielką tajemnicę dla ludzkości. Istnieją różne nauki badające żywioły w stosunku do charakteru człowieka lub jego znaku zodiaku. Tak zwane nauki tajemne (astrologia i tarot) są źródłem cennych informacji potrzebnych do pracy z żywiołami.

Uprawiając magię żywiołów, możemy osiągnąć w życiu równowagę, ponieważ każdy żywioł ma w sobie inną moc. Rozwijając w sobie różne cechy dążymy do harmonii. Podejmując taki samorozwój należy pamiętać jedną, prostą zasadę – trzeba zacząć od najtrudniejszego dla nas żywiołu, aby skończyć na najprostszym.

Znaczenie żywiołów

Który żywioł jest najlżejszy? Oczywiście jest to Powietrze, natomiast najcięższym jest Ziemia. Żywioły można przyrównać do śmierci. Pierwsze z człowieka uchodzi Powietrze, wraz z ostatnim oddechem. Następnie spada temperatura ciała (Ogień) oraz wyparowuje Woda. Ziemia symbolizuje ciało, które ulega rozpadowi.

Powietrze

To ono rozwija w nas abstrakcyjne myślenie. Z Powietrza biorą się pomysły i wizje. Brak tego żywioły wiąże się z bezsennością, poczuciem bezsensu i osamotnieniem. Natomiast nadmiar przejawia się w lekkomyślności.

Ogień

Żywioł ten kojarzony jest z odwagą i pozytywną energią. Niedostateczna ilość Ognia skutkuje smutkiem i ogólnym zniechęceniem, jednak nadmiar jest szkodliwy jak pożar – pociąga za sobą agresję i zniszczenie.

Woda

Oznacza harmonię i głębokie uczucia. Rozwija w nas umiejętność akceptowania zmian. Przez brak wody człowiek nie umie się odprężyć i jest wyłączony z głębokich emocji. Natomiast jej nadmiar objawia się w lenistwie i nadwrażliwości.

Ziemia

To nic innego jak stabilność i siła. Ziemia stanowi podstawę, na której stawiany jest konkret. Jej brak może skutkować podjęciem złej decyzji oraz oznaczać nieumiejętność posługiwania się dobrami. Nadmiar Ziemi może powodować konserwatywnym i zamknięciem się na różnorodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *