Wróżby

Czy magia tarota rzeczywiście działa?

Chodzenie do wróżki i zaglądanie w przyszłość stało się teraz bardzo modne. Na taki krok decyduje się coraz więcej osób i to nie tylko tych z pierwszych stron kolorowych gazet. Również zwykli zjadacze chleba powierzają swój los wróżce i magii tarota. Ile w tym prawdy, a ile podstępnej mistyfikacji, tak naprawdę nie wiadomo. Czy Tarot może decydować o czyimś życiu?

Na czym polega magia tarota?

Jak wiadomo tarot to specjalnie oznakowane karty. Ich układ decyduje, co ma spotkać danego człowieka. I tak na przykład szkielet z kosą w ręku oznacza śmierć lub inne nieszczęście. Dama kier to z kolei kobieta, która ma być wybranką serca, król to z również mężczyzna, który ma oczarować wybrankę. To są tylko podstawowe figury, dlatego że kart tarota jest znacznie więcej. Mogą one występować w rozmaitych konfiguracjach i za każdym razem oznaczać coś innego. Poza tym wykwalifikowana wróżka poza stawianiem tarota potrafi także czytać z ręki i wyczytać przyszłość ze szklanej kuli, tak przynajmniej twierdzą specjaliści, którzy badają zjawisko jasnowidzenia.

Skąd można czerpać wiedzę o tarocie?

Informacje na ten temat można znaleźć w wielu książkach. Na rynku konsumenckim jest wiele pozycji, które poruszają tę kwestię. W takich opracowaniach znajduje się nie tylko wiedza teoretyczna na temat stawiania tarota, ale i ćwiczenia praktyczne, które mają przybliżyć laikom meandry tej trudnej sztuki. Jest ona znacznie bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać i jej tajników trzeba się uczyć latami. Tarot nie polega przecież jedynie na tasowaniu kart i oglądaniu obrazków. Jest to raczej sztuka interpretacji zaistniałych faktów i łączenie ich w ciąg przyczynowo skutkowy.

Czy przepowiednie z tarota się sprawdzają?

Znaczna część z nich jak najbardziej. Jednak jest to spowodowane faktem, że lwia część z nich dotyczy codziennych spraw takich jak awans w pracy czy poznanie drugiej połówki. Poza tym, gdy wmówi się człowiekowi, że spotka go coś nieprzyjemnego, to automatycznie i podświadomie zaczyna w to wierzyć. Negatywne nastawienie sprawia, iż pech rzeczywiście zaczyna go prześladować. Poza tym teraz każdy może zaopatrzyć się w książki z dziedziny nauk magicznych i sam poznać krok po kroku tajniki Tarota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *